Zdraví

Když sex zkrátí život

5. prosince 2010 v 18:09 | AaandYs3k
V posledních letech padla většina sexuálních tabu. Kupodivu spíš ve skutkové rovině, než že bychom o nich dokázali mluvit.
Znamená to, že dříve zakázané věci spíš děláme, než abychom si o nich uměli otevřeně pohovořit. K typickým příkladům patří promiskuita.

Když sex zkrátí život

Jde jednoduše řečeno o časté střídání sexuálních partnerů, stále obvyklejší ve všech věkových kategoriích. Lidé neustále vyhledávají nové partnery a střídají je z jiných důvodů, než je chybějící fyzické uspokojení.
Zatímco k sexuálnímu hrdinství tohoto typu se hrdě hlásíme, to, co je jeho důsledkem, zůstává stále zahaleno tajemstvím, o němž se lidé bojí či stydí mluvit.
Fakta však dokazují, že promiskuitní lidé se daleko snadněji nakazí pohlavními chorobami a mohou si svým nevázaným způsobem žití i život zkrátit.

20% nakažených onemocní

Jednou z nejčastějších pohlavně přenosných infekcí je nákaza HPV -lidskými papilomaviry. Tuto infekci získá během svého života přes 70 % z nás.
Většinou samovolně odezní, ale u přibližně 20% infikovaných dochází ke zdravotním problémům. Ty se vyvíjejí plíživě, bez zvláštních příznaků, ale po několika měsících či letech může infekce vyústit ve zdraví ohrožující či smrtelnou nemoc.
HPV onemocnění napadají především intimní partie lidského těla, hovořit o nich je tedy mnohdy složité a obtíže často zůstávají tabu. O to více pak pacienti kromě zdravotních komplikací prožívají pocity frustrace, deprese a strachu.
Jedno z HPV onemocnění, karcinom děložního čípku, je po rakovině prsu nejčastější onkologickou příčinou úmrtí žen. V ČR je tato nemoc ročně nově diagnostikována u zhruba 1100 žen a téměř polovina z nich umírá.

Znáte Premenstruační syndrom? Může to být ještě horší!

4. října 2010 v 17:09 | AaandYs3k
Ještě před 20 lety jsme neznali ani premenstuační syndrom, a teď se dozvídáme, že to může být ještě horší.
Až osm procent žen má v období před "svými dny" potíže tak vážné, že je odborníci označují jako premenstruační dysforickou poruchu, jejíž zkratkou je (PMDD).

Poznáváte se?

Její příznaky nejsou už jen "nepříjemné" či "otravné" pro ženu a často i její okolí, ale doslova jí v určitém období znemožňují pracovat nebo studovat i věnovat se sociálním aktivitám.
Vzhledem k tomu, že se obtíže pravidelně opakují každý měsíc, nakonec ženu většinou připraví i o vztah. Vyšší riziko PMDD mají ženy, u nichž se tento problém vyskytl v blízkém příbuzenstvu v poodbě deprese či poporodní deprese.
Jak PMDD poznat? Stačí, když si vynásobíte co do intenzity všechny obvyklé symptomy PMS. A odborníci jich dosud popsali více než 300!

Na těle i na duši

Co se týká psychických změn, těmi nejčastějšími v souvislosti s premenstruačními příznaky jsou: podrážděnost, deprese, úzkost a výkyvy nálad. Mezi časté fyzické potíže patří zvýšená citlivost a napětí v prsou, otoky a pocity plnosti břicha. Mezi běžně se vyskytující premenstruační příznaky počítáme také poruchy spánku, změny chuti k jídlu, pocity vyčerpanosti a problémy s koncentrací.
Přesná diagnóza zatím oficiálně neexistuje. Proto jsou klíčovým nástrojem k určení těchto zdravotních komplikací denní záznamy, které si žena vede aspoň dva měsíců.

Pravda a lži o antikoncepci

7. července 2010 v 20:09 | AaandYs3k
Antikoncepci využíváme již padesát let
Antikoncepci využíváme již padesát let

Naplno si užíváme milování beze strachu z otěhotnění. Samy si určujeme, kdy chceme přivést na svět své dítě. Jsme rovnoprávnější a svobodnější. A to všechno díky zázračným antikoncepčním pilulkám, které v tomto roce slaví už své padesáté narozeniny. Podívejme se na jejich úplné začátky, i kam směřuje budoucí vývoj.

Způsob života společnosti ve 20. století ze všeho nejvíc ovlivnil vynález antikoncepční tabletky. Podle historiků mělo řízené početí na lidstvo mnohem větší dopad než třeba Einsteinova teorie relativity, vynález atomové bomby nebo dokonce internet.
Víte, že...
Převratnou novinkou ve vývoji bylo i kalendářní balení, které zjednodušilo užívání
Antikoncepce brání vzniku cyst ve vaječnících a prsou a zlepšuje anémii z nedostatku železa
Negativními průvodními jevy v počátcích užívání může být bolest hlavy, tlak v prsou a zvýšení rizika trombózy

Za vším hledej ženu

Vynálezcem a strůjcem této jedinečné antikoncepční tabletky s názvem Enovid (1960) byl Američan Gregory Pincus, ale nutno dodat, že byl nasměrován ženami Margaret Sanger (zdravotní sestra, průkopnice plánovaného rodičovství) a Katherine D. McCormick (mecenáška), které výzkum iniciovaly a pozitivně ovlivnily a neměly by se tedy ztratit za zády muže, jak tomu v historii často bývá. Evropa (Německo) přišla se svou tabletkou Anovlar (1961) o rok později. Nejprve k nim měly přístup jen vdané ženy, ale vlna antikoncepční ochrany brzy smetla puritánská pravidla a tabletka byla přístupná i svobodným dívkám. Ještě pro zajímavost, v Čechách byla antikoncepce předepisována od roku 1965, takže v tomto směru jsme se zařadili mezi vyspělé země.

Kdo maže, ten jede ANEB zásady správného opalování

6. července 2010 v 16:50 | AaandYs3k

Zásady správného opalování

Sluníčko už pořádně zatápí a to přímo láká vystavit své pobledlé tělo náporu paprsků a trošku se vybarvit. Víte ale, jak správně a hlavně bezpečně na to? Projděte si náš článek, ať zbytečně nehazardujete se svým zdravím!
Nejen na plážích totiž koluje celá řada omylů a mýtů o slunění. Jenže v poslední době se v souvislosti s klimatickými změnami podnebí a zvětšováním ozónových děr řada věcí změnila. Někteří lékaři dokonce tvrdí, že pobyt na sluníčku je stejně nebezpečný jako návštěva solária! Ale co by to bylo za léto bez pořádné dávky slunečních paprsků, že? O to víc tedy musíme dbát o svoji bezpečnost a své pokožce věnovat řádnou ochranu.

Jak zvládnout letní dovolenou se zdravou kůží

28. června 2010 v 12:39 | AaandYs3k

Do bronzova opálenou pleť by chtěl snad každý člověk. Kolik lidí ale ví, jaká nebezpečí přináší intenzívní slunění? Nepochopitelně málo.

Lidé se světlými vlasy a citlivou pletí, která na slunku snadno zarudne, by měli na sluníčku používat krémy s vysokým ochranným faktorem.

Lidé se světlými vlasy a citlivou pletí, která na slunku snadno zarudne, by měli na sluníčku používat krémy s vysokým ochranným faktorem.

Všechno to spískala slavná módní návrhářka Coco Chanelová. Po dlouhá staletí se preferovala pleť alabastrově bílá, jež symbolizovala příslušnost k vyšším společenským vrstvám. Dámy se dokonce líčily a pudrovaly tak, aby jejich kůže vypadala bělejší, než ve skutečnosti byla.
Coco smetla módu bělostné pleti v buřičských 20. letech minulého století. Opálení začalo být moderní. Časem se bronzová kůže stala i symbolem zdraví. Slunění přece podporuje tvorbu důležitého vitamínu D. Ale ještě významnější se ukázal fakt, že opálená pleť začala lidem připadat přitažlivá a smyslná.
Tahle představa zakořenila velmi pevně. Boj s ní prohrála například britská vláda, když se pokusila přesvědčit módní časopisy, aby přestaly inzerovat snímky opálených lidí. Marně. Falešný mýtus bronzové kůže má příliš tuhý kořínek

Poruchy příjmu potravy! Také tě ohrožují?

8. dubna 2010 v 17:39 | AaandYs3k

Hodně holek je nespokojených se svou postavou a za každou cenu na tom chtějí něco změnit. Ale pozor! Může to být první krok k životu nebezpečné nemoci. Když se ti jídlo stane nepřítelem…

Anorexie & spol.: O jaké nebezpečí jde?

Čísla jsou alarmující: každý pátý mladistvý mezi 11. a 17. rokem vykazuje známky některé z poruch příjmu potravy. Co je na tom tak nebezpečné, ti Girl! vysvětlí v tomto článku...

Kousáhní nehtů - jak se ho zbavit?

16. února 2010 v 20:19 | AaandYs3k
Musím se přiznat, že si koušu nehty od malička.. Několikrát jsem s tím dokázala přestat na několik měsíců, měla jsem i gelové nehty, ale prostě s tím vždycky začnu na novo...

http://www.wondersurf.com

Kousání nehtů - jak se ho zbavit?

Opravdu šeredný zlozvyk: zatržené nehty, podebrané lůžko, kůžičky ožmoulané do krve… Rozčilujete se nad nezdárným potomkem, který si kouše nehty, a možná vám ani nedochází, že je někdy skryt problém.
"Kousání nehtů je projevem potlačeného vzteku či nervozity a má dokonce i svůj lékařský název - onychophagie. Nejčastěji se objevuje právě v dětství," vysvětluje Lenka Hronová z firmy Glasscare.

Potlačené stresy

Podle výzkumu kanadských pediatrů z university v Calgary si nehty okusuje asi třetiny dětí ve věku od sedmi do deseti let a dokonce 45 % dospívajících. Může za to nervozita, stres a další strašáci současné doby.
Možná, že kousání nehtů neznamená nic víc, než že jste stále v zajetí starých dětských zlozvyků. Pokud jej však nedokážete zanechta, pora´dte se s doktorem. Jestliže jde o známku nervozity a úzkosti, uvažujte o nějakém druhu psychické pomoci. Někdy může být takový stav nehtů i příznakem obsesivně –kompulzivní poruchy
Nejčastějším spouštěčem kousání nehtů bývá potlačování negativních emocí - ať už jde o agresivitu, strach nebo nervozitu. Při léčbě je proto dobré se zaměřit na skrytý problém, jenž tento zlozvyk vyvolává. Pomoci může správně vedený rozhovor s rodiči, u těžších případů s psychologem. Možná to vypadá jako úsměvný důvod k návštěvě odborníka, psycholog však většinou objeví hlubší souvislosti, které by bez odborné pomoci mohly vést k dalším problémům.

Proč špatně spíte?

12. února 2010 v 16:50 | AaandYs3k
Já musím říct, že mám už několik let problémy se spánkem a to mi ještě není ani 18! Fakt to nechápu, už jsem to řešila i s doktorkou, ale poslední dobou se to začíná zlepšovat:) Občas si dám čaj na spánek, a hlavně se snažím nebrat si tolik problémy, nestresovat se kvůli škole a ono to fakt asi pomáhá:) Tak to mám i s padáním vlasů...:(
Máte někdo problémy se spánkem? Jak je řešíte? Máte nějaký typ?

Proč špatně spíte?

Potížemi se spánkem trpí téměř 40% populace.
Vždycky jsem spánek milovala, dokázala jsem spát třeba i deset hodin v kuse. A pak ten pocit, když jsem se probudila, hezky odpočatá, plná energie. To se ale změnilo. Nikdy jsem si nemyslela, že to potká i mě.
Začalo to mojí prací, postoupila jsem na lepší pozici. S tím ale přišla i větší zodpovědnost. Dostala jsem na starost team lidí, ze kterého jsem musela vytvořit lépe fungující oddělení, což si s sebou neslo i některá nepopulární opatření.

Hormonální antikoncepce - chrání, ale ničí zdraví

29. ledna 2010 v 21:59 | AaandYs3k

Milující manžel či přítel, u něhož nacházíme jistotu, že se o nás postará, a toužíme s ním založit rodinu a začít nový život - ano, toto jsou naprosto ideální podmínky pro učinění rozhodnutí pořídit si dítě. Bohužel tomu tak často nebývá a ženy či dívky jsou nemile překvapeny neplánovaným otěhotněním, které může překvapit v těch nejnevhodnějších životních situacích. Ideálním a v dnešní době nejrozšířenější řešení tohoto problému představuje hormonální antikoncepce. A také ji všechny hojně využíváme. Je však její užívání zkutečně zcela bez rizik?

Nechráněný sex nejen že představuje riziko vzniku pohlavních onemocnění, zároveň také přináší možnost nechtěného otěhotnění, které mladým dívkám, které mají plány do budoucna, může převrátit život naruby. Nejen proto je velice důležitá ochrana. Jak se tedy chránit? Ano, kondom jistě sníží riziko vzniku pohlavních chorob, před neplánovaným těhotenstvím však chrání jen z poloviny. Proto je více než rozumné chránit se ještě důsledněji a to nejlépe pomocí hormonální antikoncepce, kterou po prohlídce předepíše gynekolog.

Antikoncepce má blahodárný vliv na stav pleti a vlasů

Zhubni do léta 7 kilo!

28. ledna 2010 v 12:00 | AaandYs3k
K jedným z najpopulárnejších novoročných predsavzatí mnohých žien nepochybne patrí záväzok schudnúť. Všetky túžime popracovať na vzhľade svojej postavy a dosiahnuť tak jej dokonalejšie tvary. Niektoré tomu nechávajú voľný priebeh a snažia sa priebežne, iné volia ráznejší systém a konkrétneho počtu prebytočných kilogramov sa zbavujú nekompromisným spôsobom. Ak je to aj váš prípad, pomôžeme aspoň malým návodom, ako "prísť" o sedem kíl do horúceho leta. Tu je zopár užitočných rád.

Vyhraďte si čas pre seba
Akokoľvek silné bude vaše odhodlanie, pokiaľ nebudete schopná urobiť reorganizáciu vo svojom voľnom čase, zrejme to tak ľahko nepôjde. Vzhľadom na neľahkú úlohu, ktorú ste si predsavzali, upravte svoje priority a termíny určené športu premiestnite na popredné priečky svojho zoznamu s názvom "musím".

Vieme, že škola je otravná a chodiť sa tam musí, zvieratká nemôžu zostať o hlade a musia ísť von na prechádzku a domácnosť hore nohami tiež nesmie ostať, nenechajte si nimi však pohltiť celý celučičký deň. A keď už raz padlo vo vašej hlave rozhodnutie dať sa celkom vážne na chudnutie, musíte zotrvať. Bez pevnej vôle a príležitostných ráznych riešení sa to zrejme nezaobíde. Finálny efekt vám však všetko to obtiažne premáhanie vynahradí.

Jak usnout...

26. ledna 2010 v 17:00 | AaandYs3k
Technika vytěsnění myšlenek:
Dýchejte mírně hlouběji, ale ne křečovitě-o nic přeci nejde. Neustále si při dýchání v duchu opakujte své jméno, a to tak často, že pro jiné myšlenky již není prostor. Může to být v sekundových intervalech. Tvrdošíjně v opakování jména vytrvejte,až přijde stav na usnutí.

Některé příčiny, proč spánek nepřichází:
- Nejčastější důvod je, že neustále na něco myslíme-probíráme problémy, obavy, strachy. Mysl je silně roztěkaná. Problémy zásadně proto neřešte před spaním. NAOPAK, před spaním si stručně stanovte dva tři cíle, které potřebujete vyřešit v co nejkratší době a více se tím nezabývejte. Pak nasaďte techniku vytěsnění myšlenek.Večer zpravidla stejně nic nevyřešíme, ale starosti, obavy nám brání usnout. V dalších dnech a nebo ještě hned druhý den ráno nám vyvstane řešení onoho problému, jakoby "od nikud", to promluvila intuice.
Máme-li dlouhodobé problémy se spaním, zkuste některou další radu:
-poslední jídlo jíst do 18h
- otočit své tělo o 180 stupnů, dát hlavu do nohou
-přestěhovat postel nebo odrušit GPZ (dlouhodobé spaní na GPZ-častá příčina vážných nemocí!)
-chodit večer na krátké procházky
-před spaním namočit do vlažné vody dvě plínky, vyždímat je, ovinout jimi chodidla a převázat je dvěma igelity
vypít hrnek vlažného mléka s medem (důkladně po něm ještě vyčištěte zuby)
-budíme-li se v noci, vstaňte a nesnažte se ihned usnout-zírejte oknem do tmy a nebo čtěte chvíli nezáživný text.


Dokonalý zadek!

3. ledna 2010 v 12:20 | AaandYs3k

Dokonalý... zadek

Neznamená neviditelné nic. Z Jennifer Lopez a Beyoncé udělalo sexuální symboly právě plné, pěkně tvarované pozadí. Jak jste na tom vy? Maskujete nebo stavíte své zadní partie na odiv?
Pro většinu žen je pohled do zpětného zrcadla ve zkušební kabince utrpení. Velká prsa jsou sexy, větší bříško lze zakrýt, ale velký zadek….je prostě velký zadek. A proč ne. Nikde není psáno, že má žena za zadu vypadat jako žehlicí prkno. Pro mnoho mužů je navíc ženský zadek mnohem víc sexy a vzrušující než prsa.

Nemíchat hrušky s jabkama

Aneb každý tvar chce své, aby vypadal dobře. Rozlišujeme tři základní formy: Jablko, hrušku a plochý zadeček. Za ideální se považuje symetrický, oblý jablíčkový tvar, ale i zbylé dva typy se dají pomocí módních triků dostat do formy. Každý tvar má své přednosti a slabiny. Když je poznáme, nebude pak problém zvolit správné oblečení, které nás usmíří s pohledem do zrcadla.

Hubněte po celý den bez zbytečné dřiny!

2. ledna 2010 v 21:40 | AaandYs3k

Hubněte po celý den bez zbytečné dřiny!


Neustálé hladovění? Odpírání si všeho, co vám chutná? Tvrdé dření v posilovně a namáhavé domácí cvičení? Žádné kulinářské zážitky na úkor štíhlejší a pevnější postavy? Neblázněte. Hubnout se dá i jinak než jen držením přísné hladovky!
Stačí si jen jídlo a pohyb dopřávat v tu pravou chvíli! A samozřejmě nezapomeňte i na odpočinek!

7 hod. - rozcvička

Nejprve se ještě v posteli pořádně protáhněte. Klidně si i zavrňte jako kočka. Určitě vás to hned lépe naladí. A potom? Dejte si krátkou ranní rozcvičku. Rozhýbejte tělo a příjemně tak odstartujte svůj pracovní den. Zakružte si hlavou, udělejte pár dřepů, kopů nohou, protáhněte ruce a záda. Spojte ruce za zády a udělejte několik hlubokých předklonů. Po této námaze vypijte sklenici teplé vody s citronem. Ne každému to sice zachutná, ale věřte, jak moc se vám tento recept nelíbí, právě tak je zdravý!

8 hod. - snídaně

Přesně v tuto hodinu vám nejlépe a nejrychleji funguje metabolismus a spalování. Přijaté živiny se mění touto dobou na energii a neusazuje se vám v těle tuk. Nemusíte si tedy vyčítat pořádnou snídani.

Krásná a happy do dvou týdnů!

1. ledna 2010 v 21:49 | AaandYs3k
Musím říct, že já jsem si už teď u televize zacvičila podle některých typů:D

Kvůli pošmournému počasí nejsi zrovna v náladě, něco na tebe leze a tvoje kondička nestojí za nic? Máme řešení: velký čtrnáctidenní program krásy a pohody. Vyzkoušej BG! tipy, stojí to za to.
1. den

Vyšachuj cukry

Udělej si ledový čaj bez cukru: do konvice černého čaje přidej šťávu z citronu a dvě lžíce medu. Nech ho chvilku vychladnout a strč do lednice!

2. den

Ach ta vůně...

Dopřej si uvolňující koupel s vůní levandule nebo růže. Takový relax je nejúčinnější po deváté večer.

3. den

Sexy zadeček

Polož se na zem, pokrč nohy, a zvedej zadeček. Počítej do dvaceti a pomalu pokládej.

Ochrnutí z antikoncepce: i 20leté dívky!

30. prosince 2009 v 21:10 | AaandYs3k
Žena vstává

Ochrnutí z antikoncepce: i 20tileté dívky

Berete hormonální antikoncepci? Hlídejte si lékaře, aby vás hlídal. A pořádně. Může vám jít o život!
V poslední době se stále množí případy mladých a zdánlivě zdravých dívek a žen, které postihla mozková mrtvice a po ní následné ochrnutí.

Co o sobě víte?

Tvrdá data zatím chybí, ale lékaři jsou přesvědčení, že společným jmenovatelem byla hormonální antikoncepce.
Sama o sobě onemocnění nejspíš nezpůsobuje, ale dokáže v souvislosti s jinými okolnostmi vyvolat nebo zhoršit dosud skryté zdravotní problémy.
Množí se tak případy dívek ve věku kolem 20ti let, které bze předchozího varování přestaly chodit, mluvit a ovládat polovinu těla.
Upozornila na to například studie neurologa Jiřího Neumanna, podle níž HA zvyšuje riziko mrtvice, žilní trombózy, plicní embolie, srdečního infarktu a mozkové žilní trombózy.

Rady ke zdravému životnímu stylu

19. listopadu 2009 v 18:04 | AaandYs3k

Rady ke zdravému životnímu stylu

Zdravý životní styl, spojení v poslední době skloňované. I když se mnohdy ze všech sil snažíte, abyste své návyky zcela změnili, vzdáváte se. Připravili jsme pro vás 10 základních bodů, jež by měly pomoci při osvojení nového životního trendu.

Tajemství zdraví - to je rovnováha

Rovnováha v organismu souvisí s denním příjmem doporučené energie. Ne nadarmo se říká, že energii získanou z našeho jídelníčku bychom měli spálit při pohybu. Navíc, pokud se rozhodnete zhubnout, měli byste dopředu počítat s aktivním cvičením. Lidé také často řeší, jak poznají, že mají hlad. Už malé děti vědí, že kručení v bříšku vyžaduje jídlo. Důležité je dodržovat určitý režim, kterým tělo navyknete na příjem potravin. Nenechávejte žaludek dlouho bez jídla. Organismus totiž potřebuje z nějakých zásob čerpat energii. Pokud vaše pracovní činnost vyžaduje více pohybu, určitě oceňujete jak menší svačinku, tak vydatný oběd. Jestliže máte sedavé zaměstnání, pak si hlad občas ani neuvědomíte. Odborníci doporučují jíst pětkrát denně přibližně po 4 hodinách.
Úplně stačí, když tělo nasytíte a nebude vám těžko. Zapomeňte na rady, které říkají, že po 17. hodině by se už jíst rozhodně nemělo. Snadno zpracovatelné potraviny zakázané nejsou. Pamatujte, že orgány v těle provádí svou činnost hlavně v noci a opět k tomu potřebují energii.
Tip: Zkuste si namátkově spočítat, kolik se ve vašem jídelníčku nachází energie, jednotlivých živin a cholesterolu.

Spinningem k sexy postavě

15. listopadu 2009 v 19:39 | AaandYs3k


Rada sa venuješ pohybu, ale v tomto "lenivom" období zimy nevieš nájsť adekvátnu náhradu svojej obľúbenej outdoorovej aktivity? Tak len sleduj, ako sa tvoja garderóba "scvrkáva" a pomaly začínaš prepadávať zúfalstvu z nalepených tukových vankúšov. Skutočnosť, že prichádza čas Vianoc a s tým spojená konzumácia všetkého maxikalorického, ti na dobrom pocite iste nepridáva. Lenže ty vôbec nemuš nečinne čakať do jari, rozhýb sa už teraz. Na spinningu!

Prečo spinning?
Je zábavný, je efektívny, je motivujúci. Prevádza sa v kolektíve, avšak nevyžaduje žiadne výnimočné pohybové nadanie, či tanečný cit. Jediné, čo od vás chce, je chuť hýbať sa a ochotu makať naplno. Iba tak vie totiž splniť vaše očakávania a docieliť to správne spinningové vyjašenie. Réžia tej pravej atmosféry, ktorá vás prenesie do imaginárneho sveta cyklistickej trasy naprieč krajinou, bude v rukách školeného inštruktora a dynamickej hudby.

Ostatné je už len na vás. Potrebujete pevnú obuv, najlepšie špeciálnu na tento účel, pohodlné elastické oblečenie, fľašu vody, uterák. A dobrú náladu. Ak ju však niekoho, či niečoho pričinením náhodou nemáte, žiaden strach, po spinningu sa zaručene dostaví. Ani nebudete vedieť ako a problémy vyfučia z hlavy. Namiesto nich nastúpia hormóny, ktoré vám vyčarujú spokojný úsmev na tvári.

Hormonální pilulky chránící nás před početím činí s naším tělem nenávratné změny

29. října 2009 v 20:56 | AaandYs3k

Milující manžel či přítel, u něhož nacházíme jistotu, že se o nás postará, a toužíme s ním založit rodinu a začít nový život - ano, toto jsou naprosto ideální podmínky pro učinění rozhodnutí pořídit si dítě. Bohužel tomu tak často nebývá a ženy či dívky jsou nemile překvapeny neplánovaným otěhotněním, které může překvapit v těch nejnevhodnějších životních situacích. Ideálním a v dnešní době nejrozšířenější řešení tohoto problému představuje hormonální antikoncepce. A také ji všechny hojně využíváme. Je však její užívání zkutečně zcela bez rizik?

Nechráněný sex nejen že představuje riziko vzniku pohlavních onemocnění, zároveň také přináší možnost nechtěného otěhotnění, které mladým dívkám, které mají plány do budoucna, může převrátit život naruby. Nejen proto je velice důležitá ochrana. Jak se tedy chránit? Ano, kondom jistě sníží riziko vzniku pohlavních chorob, před neplánovaným těhotenstvím však chrání jen z poloviny. Proto je více než rozumné chránit se ještě důsledněji a to nejlépe pomocí hormonální antikoncepce, kterou po prohlídce předepíše gynekolog.

Antikoncepce má blahodárný vliv na stav pleti a vlasů

Ovoce a naše zdraví

24. října 2009 v 13:39 | AaandYs3k

Ovoce a naše zdraví

Snad každý ví, že ovoce je zdravé, ale konkrétní účinky a obsah vitamínů už tak všeobecnou záležitostí nejsou. Tento článek Vám poskytne pohled na několik druhů ovoce a jejich preventivní účinky proti chorobám. V závěru se nechte zlákat na několik tipů na skvělé a zdravé koktejly.
Nezbytnou součástí pevného zdraví je odolný imunitní systém. Aby fungovala přirozená obranyschopnost organismu, naše strava musí obsahovat živiny, které představují ochranu proti chorobám, infekcím a alergiím. Příznaky snížené imunity se projevují jednak jako náchylnost vůči kapénkovým infekcím, únava, bolest kloubů nebo zažívací potíže. Proto aby ochranný systém řádně pracoval, je třeba především vitamínu C, který slouží jako antioxidant, tudíž je důležité zařadit do jídelníčku hodně ovoce a zeleniny. Například vodní meloun, grapefruit a rajčata jsou bohatá na lykopen, což je účinná protirakovinná látka.

Jablko

Jablko stojí již na počátku dějin, už první hřích člověka je způsoben utržením jablka ze stromu poznání. Později se jablko stalo symbolem královské moci. Jako jedno z našich nejběžnějších druhů ovoce je často podceňováno, přestože pročišťuje organismus, vyhání z těla toxiny a je bohaté na vlákninu zvanou pektin, která se váže na cholesterol, toxiny a těžké kovy a tím urychluje jejich vylučování. Zvýšená konzumace jablek zvyšuje činnost plic a posiluje dásně. Z jablek se dá vyprodukovat 100 % šťáva zvaná jablečný mošt nebo destilát zvaný calvados.

Jak dobře spát

16. října 2009 v 21:43 | AaandYs3k
1.Honí tě pozdě večer mlsná nebo ti kručí v břiše?Rozhodně se vyvaruj "žracích orgií"!Pozdě se najíst znamená,že se ti bude s plným žaludkem špatně spát a ráno se probudíš ospalá,oteklá a mrzutá.Ideální je najíst se naposledy tři hodiny před tím,než jdeš spát.Pokud hlady neusneš,dej si netručný jogurt nebo kousek ovoce.
2.Káva,černý čaj a kola obsahují kofein,proto si nic z tohoto výčtu rozhodně nedávej před tím,než půjdeš spát.Jinak se budeš v posteli jen zbytečně převalovat a vytoužený spánek na sebe nechá pěkně dlouho čekat!Na rychlé usnutí je dobré dát si buď bylinkový čaj s medem,anebo ještě lépe-vlažné mléko s lžičkou medu.
3.Tělo potřebuje během spánku kyslík,takže si aspoň na deset minut dobře vyvětrej pokoj,než zalehneš do postele.Optimální teplota místnosti na spaní je v rozmezí mezi 16 až 18 stupni,což sice nejsou žádné tropy,ale na druhou stranu-není příjemnější se zachumlat do peřin než usnout bez přikrytí a ráno se vzbudit spocená?

 
 

Reklama

Chtete vydělávat na internetu?

ODKAZ

uhk