Moje knihy

Richelle Mead - Vampýrská akademie

30. ledna 2011 v 16:59 | AaandYs3k

Roky vydání: Od 2009 - současnost

Cena: kolem 220 Kč

Jedná se o svět vampýrů. Jenže v této knize neexistují pouze typičtí upíři. Dělí se na Moroje, Strigoje a Dhampýry. Kniha začíná zajímavě, ale rozhodně se to díl od dílu zlepšuje. Děj je čím dál tím víc zapletenější, nečekanější a dobrodružnější.
Abych vás "krátce" seznámila s dějem. Morojská princezna Lissa je ohrožována, poněvač její královská rodina Dragomirů tragicky zemřela a ona jediná reprezentuje jeden z 12 královských rodů. Její kamarádka Rose je dhampýrka, která je předurčena k tomu, aby se stala po maturitě na akademii sv. Vladimíra její první strážkyní, protože spolu mají jedinečné pouto, které vzniklo, když Rose na okamžik zemřela při nehodě Lissiných rodičů a Lisa ji přivedla k životu. Rose je schopná cítít vše, co Lissa, dokáže se myslí dostat tak těsně k jejím myšlenkám, že vše vnímá, jako Lissa. Obráceně to ale nefunguje. Proto je jasné, že má být její strážkyní, neboť vždy vycítí, když je v nebezpečí.
2 roky spolu utíkaly ve světě lidí, protože Lissa byla na akademii v nebezpečí. Nakonec je přivede zpátky skupina strážců v čele s Dimitrijem. Protože Rose přišla o 2 roky tréninku a je velmi talentovaná. Dimitrij jí dává speciální hodiny. Mezi nimi vzniká zakázaná láska, které se oba brání. Z Rose stává pomalu ale jistě jedna z nejlepších dhampýrských noviců a zabíjí spoustu Strigojů, ještě před maturitou. Strigojové jsou zlí vampýři, kteří vraždí, aby se nakrmili. Jsou daleko rychlejší a silnější než Morojové, ale neumí používat magii, na kterou se morojové specializují. Nejraději zabíjí moroje a poté dhamýry kvůli chuti jejich krve. Jednoho dne zaútočí na školu a Rose spolu se strážci brání spolužáky vlastním tělem.
Děj je opravdu propletený, snažila jsem se vypsat to nejdůležitější, abych vás navnadila na přečtení této úžasné série knih. Opravdu jsem nečekala TOLIK, ale musím říct, že je to nejlepší upírská řada knih, které jsem zatím četla:)
Doporučuji!
Já sama jsem včera dočetla 4. díl a nemůžu se dočkat, až si jednoho krásného dne koupím 5. Mělo by jich být šest, ale klidně bych jich snesla víc:)

A co vy? četli jste tyto knihy? Myslíte, že by vás bavily? Co vy a upíři? Koukáte na seriály? Čtete knihy? Přidejte svůj názor:)
ydfg

Patrick Carmen - Elyonova země - Temné hory

4. ledna 2010 v 19:20 | AaandYs3k

Rok vydání: 2005

Cena: 249,-

Spokojenost: 80%

Popis:
Dvanáctiletá Alexa tráví s otcem léto v městečku Bridewell. Těší se, že ho důkladněji prozkoumá, hlavně jeho pozoruhodnou knihovnu a labyrint chodeb a místností v domě, kde jsou ubytovaní. Také touží zjistit, co se skrývá za hradbami, které byly vystavěny kolem města i přístupových cest na obranu před neznámým zlem z okolních Temných pahorků, zlem, kterého se obávají všichni obyvatelé města.
Podaří se jí poodhalit tajemství a zjistí, že se jedná o události vztahující se hluboko do minulosti. Získá nečekané nové schopnosti a s jejich pomocí se snaží odvrátit nebezpečí, které by mohlo zničit všechno, co je jí drahé, a navždy změnit Elyonovu zemi.

Můj dojem:
Tuhle knihu jsem dostala od kamarádky. Jednou večer jsem si začla číst a skončila jsem až v 5 ráno s koncem knihy. Strašně mě to chytlo, je to zajímavý příběh. Ale zase jsem si ji nepřečetla podruhé, což s oblíbenýma knihama dělám:) Jednou je to prostě dobré a zajímavé, ale stačí to:)
Četla jsem ji druhý díl, už si ho moc nepamatuju, ale docela se mi líbil, ale zato třetí už jsem ani nedočetla, asi jsem neměla náladu...:-O A teď vyšel čtvrtý:) Jestli máte rádi fantasy, doporučuji vám to:)

Četli jste tuto knihu? Myslíte, že by vás zaujala?

Lenka Lanczová - Vůně deště

2. ledna 2010 v 22:30 | AaandYs3k

Rok vydání: 2008

Cena: 249,-

Spokojenost: 100 %

Popis:
Třeťačka Pavla žije společně s rozvedenou maminkou ve starém klidném bytě v centru města, studuje na zdravotním lyceu, věnuje se svým koníčkům, má fajn kamarádky i pár dobrých přátel a na starosti pouze to, kam jít o víkendu zapařit či kde sehnat prima kluka, do kterého by se mohla zamilovat, aby kámoškám a jejich klukům nedělala křena. Velkou naději skýtá David, slibně se rozvíjející známost přes Internet, se kterým se prozatím osobně nesešla. Ve chvíli, kdy se máma rozhodne vyřešit bytový problém přestěhováním ke svému příteli, vdovci se čtyřmi dětmi, je po klidu a vše vzhůru nohama. Pavla rázem není jedináček a její noví potenciální sourozenci dělají vše pro to, aby jim bydlení ve Vesně, vile na samotě za městem, co nejvíc znepříjemnili. A aby všeho nebylo málo, objeví se kluk, který by mohl být tím pravým, kdyby...
Kdyby tu nebyla spousta dalších problémů a komplikací - a také jeden pořádný malér, do kterého Pavla spadne po hlavě. Román o hledání a potřebě lásky a také o průšvizích a chybách, kterými se ne vždy člověk učí.

Můj dojem:
Já si tuhle knihu koupila o loňských letních prázdninách a jako u každé knihy od Lenky jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Už jsem ji četla 4x a pořád mě baví. Na knihách od Lanczové je skvělé, že se vždycky něco přiučíte do života, pobavíte se a děj vás úplně strhne:) Doporučuju každou její knihu každé mladé holce:)

Lenka Lanczová - Potížistka

2. ledna 2010 v 21:19 | AaandYs3k

Rok vydání: 2008
Cena: 259,-
Spokojenost: 95 % (nedopadla dobře:D)
Popis:
Většina lidí míří na prázdniny někam, kde může prožít nové zážitky, lásky a dobrodružství. Osmnáctiletá Šárka, hlavní hrdinka nové knihy, to má přesně naopak - přijíždí na prázdniny domů s nepříliš radostnou vyhlídkou a nemá jiný cíl než se psychicky zotavit z předešlého vztahu, nasbírat síly, uklidnit se. Do Nížan, rodné vesnice, ji nic netáhne. Poslední tři roky strávila víceméně mimo domov a nemá zde ani žádné staré přátele, proto je dost překvapena, když objeví nové. Díky bývalé spolužačce se seznámí s místní partou, a protože do ní patří i někteří velmi zajímaví kluci, prázdniny se nečekaně rozjedou a Šárce se daří zapomínat na staré křivdy, tím spíš, když společně s partou vyrazí na tramp. Nic ale není jednoduché - a jak se ukáže, nějakého kostlivce ve skříni má kde kdo! Najít ztracenou rovnováhu a nezavařit si další maléry dá dost práce a ne vždycky se zadaří. Natož když potíže jsou venku i uvnitř a jsou typy, které je přímo přitahují. Román o lásce a přátelství a také o tom, že není dobré být sám - i když mezi lidmi.

Četli jste tuto knihu?
 
 

Reklama
Chtete vydělávat na internetu?

ODKAZ

uhk