Leden 2011

Richelle Mead - Vampýrská akademie

30. ledna 2011 v 16:59 | AaandYs3k |  Moje knihy

Roky vydání: Od 2009 - současnost

Cena: kolem 220 Kč

Jedná se o svět vampýrů. Jenže v této knize neexistují pouze typičtí upíři. Dělí se na Moroje, Strigoje a Dhampýry. Kniha začíná zajímavě, ale rozhodně se to díl od dílu zlepšuje. Děj je čím dál tím víc zapletenější, nečekanější a dobrodružnější.
Abych vás "krátce" seznámila s dějem. Morojská princezna Lissa je ohrožována, poněvač její královská rodina Dragomirů tragicky zemřela a ona jediná reprezentuje jeden z 12 královských rodů. Její kamarádka Rose je dhampýrka, která je předurčena k tomu, aby se stala po maturitě na akademii sv. Vladimíra její první strážkyní, protože spolu mají jedinečné pouto, které vzniklo, když Rose na okamžik zemřela při nehodě Lissiných rodičů a Lisa ji přivedla k životu. Rose je schopná cítít vše, co Lissa, dokáže se myslí dostat tak těsně k jejím myšlenkám, že vše vnímá, jako Lissa. Obráceně to ale nefunguje. Proto je jasné, že má být její strážkyní, neboť vždy vycítí, když je v nebezpečí.
2 roky spolu utíkaly ve světě lidí, protože Lissa byla na akademii v nebezpečí. Nakonec je přivede zpátky skupina strážců v čele s Dimitrijem. Protože Rose přišla o 2 roky tréninku a je velmi talentovaná. Dimitrij jí dává speciální hodiny. Mezi nimi vzniká zakázaná láska, které se oba brání. Z Rose stává pomalu ale jistě jedna z nejlepších dhampýrských noviců a zabíjí spoustu Strigojů, ještě před maturitou. Strigojové jsou zlí vampýři, kteří vraždí, aby se nakrmili. Jsou daleko rychlejší a silnější než Morojové, ale neumí používat magii, na kterou se morojové specializují. Nejraději zabíjí moroje a poté dhamýry kvůli chuti jejich krve. Jednoho dne zaútočí na školu a Rose spolu se strážci brání spolužáky vlastním tělem.
Děj je opravdu propletený, snažila jsem se vypsat to nejdůležitější, abych vás navnadila na přečtení této úžasné série knih. Opravdu jsem nečekala TOLIK, ale musím říct, že je to nejlepší upírská řada knih, které jsem zatím četla:)
Doporučuji!
Já sama jsem včera dočetla 4. díl a nemůžu se dočkat, až si jednoho krásného dne koupím 5. Mělo by jich být šest, ale klidně bych jich snesla víc:)

A co vy? četli jste tyto knihy? Myslíte, že by vás bavily? Co vy a upíři? Koukáte na seriály? Čtete knihy? Přidejte svůj názor:)
ydfg

Řekla bych nikdy, ALE nikdy neříkej nikdy

25. ledna 2011 v 17:19 | AaandYs3k |  Moje kecy
Ahoj, rozhodla jsem se napsat na tohle téma, přestože s ním nemám, naštěstí, žádné zkušenosti. Pokud vím, nemám ve svém okolí nikoho tak labilního a v takové situaci, aby si sáhnul na život, a vážně jsem za to ráda.
Vždy, když si někde přečtu, nebo se doslechnu o tom, že někdo (i někdo mladý), spáchal sebevraždu, nemohu tomu uvěřit. Jak je možné, že někdo je na tom tak špatně, že si prostě řekne - končím - a zabije se? Absolutně si neumím představit, co se dotyčnému musí hnát hlavou, když je toho schopen.
Já jsem strašná "cíťa", proto bych si nedokázala sama ublížit, já se škrábnu a šílím, pokud mě někdo bouchne (i omylem), jsem na chvilku vzteklá. Navíc si nepřipadám tak labilní, i když mi v testech vychází jasný melancholik blízký cholerikovi, že bych s tímhle vším dokázala skoncovat na dobro.
Nedávno nám profesorka psychologie říkala, že za tu dobu, co učí, spáchali na škole 3 kluci sebevraždu. Jeden kvůli lásce a ti dva kvůli známkám a rodičům. Tohle spolu se šikanou, mi přijde jako nejhorší možný důvod sebevraždy. I když vám rodiče nadávají kvůli špatným známkám, prvně se zamyslete, myslí to s vámi špatně? Podle mě ne, můj táta taky pořád řeší známky, ségra je z toho špatná, protože jsem se vždycky dobře učila a ona na tom tak dobře není. JENŽE táta pro nás chce něco lepšího, chce, abychom se v životě měli dobře. Proto tuším, že ve většině případů je to podobné, ale zbytečně dětem vyhrožují a někdy to končí i takhle nešťastně... Ale to jsem trochu odběhla od tématu...
Nejšílenější mi na tom všem přijde, že na netu se objevuje plno návodů, jak správně spáchat sebevraždu. To už je trochu moc, ne?! Zajděte k dobrému psychologovi (případně psychiatrovi) a pomůže vám to určitě mnohem víc.
Zajímalo by mě, jestli tito bezmocní lidé někdy taky přemýšlí o tom, co je po TOM čeká. Není přece jasné, jestli je něco jako posmrtný život. Připadalo by mi dost absurdní, kdybych se zabila a nakonec by moje duše skončila někde v paralelním světě a musela bych prožívat něco podobného... Ale to už jsem zase někde jinde.
Můj názor je, že každá situace se určitě dá řešit lépe, než sebevraždou. Ale, jak říká nadpis, Nikdy neříkej nikdy. Třeba se jednou někdo z nás ocitne v situaci, kdy mu přijde, že žádné jiné východisko neexistuje...

Navstevnost za tyden 17.1. 2011 - 23.1. 2011

25. ledna 2011 v 16:29 | AaandYs3k |  Návštěvnost
Navstevnost za minuly tyden (17.1. 2011 - 23.1. 2011) je:
Pondeli: 149
Utery: 110
Streda: 103
Ctvrtek: 159
Patek: 130
Sobota: 136
Nedele: 133

Celkem: 920

děkuji vám:) každý den přes 100:) jsem ráda, že sem chodíte pravidelně, jen o vás nevím, když nepíšete komentáře a to mě mrzí... Nevím, kdo se sem jak dostane, ani jestli sem chodí víckrát, co by uvítal, na co se mám zaměřit... Radši bych víc komentářů, ale tak.. nemůžu mít všechno:)

Má kažodenní kosmetická péče

23. ledna 2011 v 19:40 | AaandYs3k |  Moje kecy
Čauky, rozhodla jsem se, že napíšu o tom, jak se denně starám o pleť a vlasy:) Pokud používáte nějaký přípravek, který byste mi mohly doporučit, budu jedině ráda:)
Hodnocení jsem nepsala, některé přípravky se objeví v dalších článcích v rubrice I used it

Ranní péče

Každé ráno si nejprve opláchnu obličej ledovou vodou.
Poté si vyčistím pleť čistící pleťovou vodou ze sady od Oriflame
esrt

Tak tohle jsem fakt nečekala! (VA)

20. ledna 2011 v 19:40 | AaandYs3k |  Moje kecy
Čauky, původně jsem dneska nechtěla napsat, ale musím:D
Dnešek byl v pohodě:) Vstávala jsem za deset minut osm:D školu jsme měli od 10:20, takže největší pohoda, nic se nedělo, pak jsme měli matiku do třičtvrtě na 4. Jsem myslela, že tam usnu, ještě navíc, když zrovna bereme komplexní čísla, které ovládám ze školy...
Před hodinou a půl jsem šla do vany dočíst třetí díl Vampýrské akademie - Stínem políbená, bylo to hrozně napínavé, nemohla jsem se od toho odtrhnout a takovej konec? To si ze mne dělaté srandu? Tohle jsem vážně nečekala ani v nejdivočejším snu... Před tou hroznou vřavou, co vznikla ke konci to vypadalo už tak růžově mezi nima a pak se z Dimitrije stane strigoj?:( On byl vždycky tak krásný, moudrý, klidný, hodný a tohle... Mno, ti, co to četli chápou, ti co ne, neví o čem mluvím, ale musím to napsat:D Nevím, jak to dopadne v dalších dílech, ale už mám doma jen jeden a netuším, co budu dělat pak:D Asi se zblázním, to bude ono:)
Zítra budu zkoušená z Weather, musím, jinak by mě snad ani neklasifikovala.. Aaach jo, ještě si vytisknu práci, kterou jsem našla na netu a budu se z ní učit, abych jí tam taky zítra něco řekla... Já a mluvit anglicky jen tak z fleku bez přípavy? Neexistuje:D
Mizím, jdu se s mamkou dívat na film Vlci, asi to bude pěknej propadák, ale je to o vlkodlacích, tak se mkrnu:D Ségra se dívat nebude, pak by nespinkala:D Zítra se ozvu, papa:)

Proč kazit náš krásný mateřský jazyk...

17. ledna 2011 v 18:30 | AaandYs3k |  Moje kecy
edtr
Čauky, rozhodla jsem se na toto téma napsat, protože češtinu mám hrozně ráda, mám pro ni cit a nesnesu, když vidím, jak ji někdo dokáže "prznit", promiňte mi ten hrozný výraz, ale jak jinak nazvat jazyk našich 12letých barbínek, které se uvádějí větou "AwOjki, jAkpaQ se mÁtE, mIlášci" (jakou mi dalo fušku to napsat:D).
Je to strašný trend, který se snad už tak nerozšiřuje, ale byly doby, kdy takhle psala půlka blogerek To se nedá ani číst, natož psát....
A co teprve, když na veřejných stránkách, nebo třeba na Óčku v konverzaci čtu ty nehorázné hrubky, které bijí do očí na první pohled, to bych vždycky do něčeho kopla:D
Lidi na mně nesnášeli, že jsem jim opravovala slova a posílala jim je na ICQ zpátky, ale jak jinak jim ukážu, že neumí rodným jazykem?:-)))
Řekněme si to na rovinu, český jazyk je gramaticky velmi těžký a složitý, ale ta slovní zásoba! Tu nemá snad žádný jiný jazyk, takových výrazů pro jedno slovo. Ale abych pravdu řekla, nechtěla bych se jako cizinec učit češtinu:D Mně přijde složitá i angličtina a ta kam se na nás hrabe...
Jeden předmět, ve kterém si jsem jistá v kramflecích je čeština... Lidé nadávají, když se má psát slohovka, dostávají 3-4. Já ale dostala za celou střední jen jednou 2 a to, když jsem nestihla dopsat líčení, skončila jsem v půlce věty a stejně to nebyla špatná známka... Nechápu to, dřív jsem se slohovek děsila, když nám zadá téma, čtvrt hodiny netuším o čem psát a pak se prostě rozjedu... Naposled jsem napsala vyprávění, ze kterého se vyvinula děsná kriminálka:D Jsem se za to styděla, ale pohoda:) Možná to bude tím, že opravdu hodně čtu, ale kdo ví:)
Jsem češka jako poleno. Nesnáším, když mám mluvit cizím jazykem. Letos maturuju z angličtiny, neumím si představit, jak budu 15 minut povídat na nějaké téma jen angličtinou. U mně už si zvykli, že mám nějaký blok, přes který se nemůžu překopat, prostě nemluvím, já jim napíšu test třeba na 2, ale mluvit? To prostě nejde... V žádném jazyce. Jsem na půl slovenka, jezdím tam každé prázdniny a celé léto to probíhá tak, že oni na mně slovensky a já na ně česky:D A co teprve němčina, tam než dá člověk dohromady větu, lidé odejdou...
Asi s tím budu mít v životě velké problémy, ale asi se nenaučím angličtinu používat... Zlatá čeština:)
A jak jste na tom vy? Máte češtinu rádi? Žili byste radši v jiné zemi? Co vy a cizí jazyky?

Navstevnost za tyden 10.1. 2011 - 16.1. 2011

17. ledna 2011 v 15:39 | AaandYs3k |  Návštěvnost
Navstevnost za minuly tyden (10.1. 2011 - 16.1. 2011) je:
Pondeli: 105
Utery: 117
Streda: 113
Ctvrtek: 127
Patek: 114
Sobota: 164
Nedele: 173

Celkem: 913

děkuju moc:) pomalu ale jistě se to zvedá:)

Upravila jsem nastavení designu, jak sedí teď?

16. ledna 2011 v 18:39 | AaandYs3k |  Moje kecy
Ahojí, děsně mě trápilo, že má každý design jinak, teď jsem to podle mně upravila tak, že by to mělo být v pohodě, i když už se mi to nelíbí tolik... Máte záhlaví v pohodě? Sedí to tak, že je přes celou stránku a na boku je menu? Prosím, napiště.

Jak se vám zobrazuje můj design?

15. ledna 2011 v 14:39 | AaandYs3k |  Moje kecy
esrgt
Mám ještě dotaz, mně se design zobrazuje normálně na všech prohlížečích, ale ségra má užší obrazovku a má vršek celý rozházený, jak to máte vy? zobrazuje se normálně, nebo máte nahoře víc vrstev a zasahuje to do menu? prosím odpovězte a jestli někdo víte, co s tím, prosím, ozvěte se... Potřebuju vědět, jestli to je ségrou, nebo designem:D

I used it // Garnier oční roll-on

15. ledna 2011 v 13:19 | AaandYs3k |  I used it
Kofeinový oční roll-on proti kruhům a váčkům pod očima 15 ml
Čauky, pro změnu jsem se rozhodla zmínit přípravek, od kterého jsem čekala hodně a přišlo málo...
V televizi běžela ohromná reklama, o tom, jak si to vmasírujete a během okamžiku vám zmizí jak pytle, tak i kruhy pod očima. Vzledem k tomu, že trpím na tmavé kruhy pod očima, rozhodla jsem se to zkusit a těch 220 Kč investovat. Používám to stále každé ráno, ale jediné co, takže než se nasnídám a obleču, zmírní se mi pytle, na kruhy nezabírá vůbec nic...

Toto slibují stránky www.krása.cz

Výsledky:
 • okamžitý osvěžující účinek na unavené oči,
 • viditelně zmenšuje kruhy a váčky pod očima.
Aktivní látky:
 • kofein - působí proti únavě očí,
 • pro-vitamín B5 - dodává svěží vzhled vašich očí.
Jak používat: roll-on aplikujte lehkými krouživými pohyby na oční okolí. Pokud je potřeba, pro snazší vstřebávání produktu dokončete masáž prsty.
Řekněme, že jsem se nedočkala, ale jsem rozhodnutá si časem koupit novinku, ten hnědý roll-on, měl by obsahovat i make-up, kterým se zakryjí tmavé kruhy pod očima, jsem zvědavá, až vyzkouším, určitě dám vědět

A co vy? Zkoušeli jste tento přípravek? Jste spokojeni?

I used it // Loreal noční krém triple active

12. ledna 2011 v 17:49 | AaandYs3k |  I used it
Čauky, rozhodla jsem se čas od času přidávat kosmetické přípravky, které jsem používala a byla jsem s nimi (ne)spokojená. Snad se to bude hodit:)

Noční hydratační krém (Triple Active) 50 ml
Původně jsem šla pro jiný krém, ale nebyl, tak jsem hledala nějaký ne moc drahý, který by stál za to. Našla jsem. Tento nový krém od Loreal mě naprosto uchvátil. Líbí se mi designy jejich krémů, jsou skleněné, proto dost těžké, ta modrá je na pohled kouzelná a navíc popis na krabičce rozhodl:

Každý den je pleť vystavena UV záření, volným radikálům a znečištěnému životnímu prostředí, které pleť ohrožují a způsobují její stárnutí. Pokožka se potom cítí dehydrovaná a slabá. Tento krém pleť přes noc skvěle hydratuje a vyživí. Má nemastné složení, které se okamžitě vstřebá. Zanechává pleť hebkou, ale nikoliv mastnou.
Triple active = 3 účinky na pleť:
 1. vyživuje - obsahuje glycerol, který zajišťuje optimální hydrataci,
 2. regeneruje - pleť se během noci, která je ideální dobou pro buněčnou regeneraci, zklidňuje a po probuzení je odpočinutá a svěží,
 3. obnovuje - pomáhá obnovit ochrannou funkci pokožky.
No odolaly byste? A vážně, po krému od Garnier jsem měla hrozně mastnou pleť a v noci se dost potila. Tento krém rozmažu (je dost hutný, ale neubývá moc) a po 2 minutách o něm nevím, mám pleť jako "dětskou prdelku" a jsem naprosto spokojená:) Řekla bych, že už nebudu měnit.
A cena? Pouhých 150,- ! Což je na této kvalitě to nejlepší:)
Na stránkách lorealu jsem našla běžnou cenu skoro 199, tak nevím:) Nakupovala jsem ve Schleckeru
ZÁVĚR: DOPORUČUJI, SPOKOJENOST 100%
Zdroj popisu: www.krasa.cz

(Mega)plakáty Tokio Hotel na prodej

11. ledna 2011 v 20:09 | AaandYs3k |  Sbírky na prodej
Čauky, rozhodla jsem se, že se zbavím plakátů, které mám víckrát. Už jsem nějaké prodala a sem dávám zbytek, kdyby se někdo ozval, budu ráda. Na ceně se domluvíme, nejradši bych byla, kdybyste si vzali plakátů víc, ať se to vyplatí s tím poštovným. Napište číslo a jaký plakát. Odpovím vám mailem, tak ho vyplňte.

1.
2.

Navstevnost za tyden 3.1. 2011 - 9.1. 2011

10. ledna 2011 v 17:39 | AaandYs3k |  Návštěvnost
Navstevnost za minuly tyden (3.1. 2011 - 9.1. 2011) je:
Pondeli: 132
Utery: 81
Streda: 114
Ctvrtek: 88
Patek: 128
Sobota: 87
Nedele: 142

Celkem: 772

myslela jsem, že tenhle týden to bude mnohem horší:) ale ne, tak moc děkuju:)

Diskuze: Vaše oblíbené blogy? Co vyhledáváte?

9. ledna 2011 v 17:39 | AaandYs3k |  Diskuze
Ahojky:)
Rozhodla jsem se dneska otevřít diskuzi na, podle mě, zajímavé téma. Sama jsem začínala blogařit v roce 2008 na této adrese. Můj blog byl z prvu plánovaný na téma - začínající kapely. Ale nějak mě to nebavilo, začala jsem přidávat kusovky, pixelky a podobné hlouposti, které v té době "děsně letěly", jenže mě to nějak neuspokojovalo, začala jsem hledat sb takové, které by mě bavilo číst, našla jsem tam vždy něco užitečného a zajímavého. Mezi ty patřila a patří moje SB Lucie, jež na svém blogu střádá články z různých internetových stránek, jedná se o zdraví, životní situace atd. Vždy se tam dozvíte něco zajímavého.
Poté jsem se začala zajímat o photoshooty hvězd, ráda jsem chodila na takto zaměřené blogy, a také na blogy o mé oblíbené skupině Tokio Hotel. Z těchto blogů mi dodnes zůstala Mishka, kterou znám i osobně z koncertu:) Strašně milá holka, ráda si s ní vždy popovídám.
Přes různé peripetie jsem dospěla do této fáze. Začaly mě zajímat autorské blogy, tedy blogy, kde se něco dozvím o autorkách, jejich myšlenkách, ráda prohlížím jejich fotky. Sama se snažím postupně blog dotáhnout do této roviny, ale jde to těžko, když jste tak obyčejný člověk jako já:D Už dlouho mám sb NatušQu, strašně mě baví číst její obdenní články z jejího života, umí to strašně zábavně podat.
Autorský + designový blog + mé sb je Nicole, úžasná holčina z Poruby, se kterou si děsně rozumím a strašně ráda její blog navštěvuji:)
Dnes jsem našla nové friend a to AnetNelly, patří mezi ty nejlepší autorské blogy, jaké jsem našla.
Mé oblíbené blogy:

Ráda bych, abyste napsali, jaké blogy máte rády, na co je zaměřený váš blog, jestli jste měli víc zaměření, víc blogů, na jaké téma. Co vás na blozích baví, zajímá. A také radu, co byste rádi tady, co bych mohla rozvíjet, na co se zaměřit.


Ptejte se

9. ledna 2011 v 16:29 | AaandYs3k |  Moje kecy
Čauky, jako jedna z mnoha jsem se rozhodla založit formspring.me. Ptejte se mě téměř na cokoli na adrese Formspring me

Jak začít správně hubnout?

7. ledna 2011 v 20:59 | AaandYs3k |  Vše pro tvé tělo
Našla jsem celkem zajímavé typy pro lidi jako já, co jsou líní, ale chtějí se svou postavou něco udělat:D Snad pomůžou...
 • Máte-li sedavé zaměstnání (školu), dbejte na to, abyste se každou půlhodinu protáhli.
 • Zacvičte si aspoň trošku po příchodu ze školy.
 • Večer se místo dívání na televizi jděte alespoň na 20 minut projít na vzduch.
 • Dnes si nedávejte žádnou slazenou limonádu. Vychutnejte si čaj, minerálku nebo pramenitou vodu. Čaj si ale klidně oslaďte trochou medu.
 • Ode dneška i o víkendu vynechejte smažená jídla. Pokud jste zvyklí jíst je 4x týdně, tak změna na 1x týdně je taky dobrá.
 • Vyhněte se fastfoodu a dejte si k obědu místo hranolek vařené brambory či rýži.
 • Začněte jíst ode dneška pravidelně. Hlídejte si, abyste snědli čtyři až pět menších porcí jídla denně. Klidně si nastavte budík, který vám připomene čas jídla.

Nový design - Fantasy dragon

5. ledna 2011 v 19:40 | AaandYs3k |  Moje kecy
esrgt
Čauky lidi:) Tak jakpak se vám líbí můj new design? Starý se mi strašně moc líbil a možná ho sem zase někdy dám, ale narazila jsem na blog http://lady-dariel.blog.cz/ a řekla jsem si, že když narazím na nějaký pěkný design, objednám si ho a byl tu ještě dnes:D Chtělo to změnu, dess tu byl moc dlouho.
Omlouvám se, že jsem včera nepsala (to bude zas mizerná návštěvnost), ale nešlo mi zveřejňovat články, jak jste na tom byli vy?
Včera jsem šla po škole k miláčkovi, domů jsem dorazila ve čtvrt na sedm, pak jsem jedna a měla jsem děsně učení:D Na ájinu jsem se vykašlala (a pak jsme měli supla, o kterým jsem nevěděla:D), od půl osmý do osmi jsem dávala dohromady maturitní papír z Hamleta. Nakonec nás ze Shakespeara nezkoušel, opravovali jsme slohovku. Já psala povídku na téma Neodbytný ctitel. Vymýšlela jsem to z fleku, inspirovala jsem se příběhem kámošky, zakomponovala jsem tam postavu kámoše z Brna a byla z toho pěkná kriminálka:D:D:D Ale hodnotil to přesně jako maturitní slohovku 3 x max. 5 bodů a já měla celých 15! Přijímám gratulace:D jsem ráda, že jsem si nezhoršila průměr, mám tam jen jedničky jako v matice, společenský kultuře a psychologii:) jen tak dál:D Mno a u Posledního templáře jsem si zaškrtávala to nejdůležitější ze tří maturitních témat z ekonomiky. Dneska jsme totiž všichni dopisovali písemky, co nám chybí, myslím, že to nedopadne tak špatně, potřebuju za 2, tak snad...
Volala jsem do autoškoly, domluvila jsem si ještě dvouhodinovku v pondělí a ve středu. Ve čtvrtek mám 4. zkoušky a už to musím dát, jinak jsem v řiti, už teď jezdím na dluh! Prý, dáš mi to, až budeš mít.
Tak já letím, na zítra se nemám co učit, máme o 2 hoďky později jako každý čtvrtek a píšeme akorát čtvrtletku z ájiny ve formě státní maturity, tudíž se na to nedá naučit. Právo si přečtu ráno v buse a já se pádím dodívat na poslední 2 díly True blood:D

Navstevnost za tyden 27.12. 2010 - 2.1. 2011

5. ledna 2011 v 16:59 | AaandYs3k |  Návštěvnost
Navstevnost za minuly tyden (27.12. 2010 - 2.1. 2011) je:
Pondeli: 119
Utery: 205
Streda: 152
Ctvrtek: 122
Patek: 89
Sobota: 113
Nedele: 142

Celkem: 942

děkuju moc:) je to nádhera:) každý den jsem se snažila něco napsat a takhle to dopadlo:)
Chtete vydělávat na internetu?

ODKAZ

uhk